Контроль витрати палива - невід'ємна частина ефективної роботи вашого підприємства

Ви власник компанії, яка займається вантажними або пасажирськими перевезеннями? Напевно, вам доводилося стикатися з проблемою, коли витрати на паливо значно перевищували передбачувану суму? Зазвичай, це пов'язано зі зловживаннями деяких працівників, які за кожної вдалої нагоди намагаються роздобути частину палива для власних потреб. Але це б'є по кишені підприємства, чи не так? Та й зловити «на гарячому» таких працівників дуже складно. Тепер є альтернативний вихід з цієї ситуації.

Рішенням багатьох проблем може бути контроль витрати палива, що дозволяє спостерігати, наскільки воно використовується за призначенням. Розрізняють такі методи контролю:
- контроль витрати палива;
- контроль палива в баку.

Перший метод дозволяє дізнатися кількість використаного палива певним транспортним засобом за вказаний час. Для цього встановлюється спеціальний датчик в автомобіль, який відповідає за витрату палива. За GPS системою контролю палива передається сигнал диспетчеру з інформацією про отримані дані. Але в даному методі немає змоги простежити можливі крадіжки, немає інформації про час, місце і кількість заправок. Основна вигода цього методу - можливість обчислити за маршрутом кількість зроблених рейсів, а також несанкціоновані поїздки.

Другий метод більш ефективний в плані можливості простежити випадки зловживань з боку водіїв. Для цього на паливний бак монтується датчик рівня палива. Він передає сигнали про зміну ступеня пального, а також швидкості, з якими обсяг пального змінюється. За GPS системі контролю палива передаються сигнали в диспетчерський пункт. Вся отримана інформація відображається у вигляді графіків, де зображені зміни рівня палива за певний час. Крім того, на графіках відображені різкі підйоми чи спуски, які вказують на заправки і, відповідно, великі споживання як в дорозі, так і на зупинках.

Існують кілька видів датчиків рівня палива:
- штатні (показують орієнтовну витрату палива, місця і час заправок і відливів);
- електронні (найбільш ефективні, оскільки відображають максимально повну інформацію: час заправки, споживання палива під час руху, його злив);
- високоточні (фіксують тільки витрату палива під час руху).

Як бачите, сучасні технології дозволяють вирішити ще одну проблему, яка завдає багатьом додаткові незручності і втрати. Навіщо постійно переплачувати за паливо, яке йде не за призначенням? Розв'яжіть цю проблему раз і назавжди! За допомогою контролю витрат палива ваше підприємство стане на крок ближче до успіху.